Spring és MongoDB
Ezúttal kimondottan rövidre fogjuk a szövegelést, és szigorúan maradunk a tényeknél. Ugorjunk is egyből a forráskódra, ami tényleg nem lesz egy nagy agytorna. A lényeg, hogy szépen hozzákapcsolódunk a Spring alkalmazásunkkal egy MongoDB adatbázishoz, ahonnan még szebben leszedjük az adatokat, amelyeket aztán nagyon kacifántos módon JSON formában megjelenítünk a böngészőben. Izgi mi? Lássunk is neki!
Mindenekelőtt a POM.xml-be tegyük be a spring-boot-starter-data-mongodb dependency-t, amivel a Spring Boot-tal kapcsolatot tudunk teremteni a MongoDB felé.
Ahogy a kódból látszódik, a kapcsolatért felelős osztályunkat egy gyors felsorolással kezdjük, azaz beállítjuk az alapvető kapcsolati adatokat (adatbázis url, username, password...). Majd a Spring URLEncoder segtségével a beállított adatainkat kódolva küldjük el a szerver felé az URL-en keresztül, hogy mindenféle rosszarcú bácsik (és persze nénik) dolgát megnehezítsük. Ezt követően bevetjük a Spring által már előre elkészített MongoClient osztályokat. Ahogy látható, semmi extra az egész, egészen egyszerűen átadjuk rajta keresztül az adatbázis felé a kapcsoódási adatokat.
A végén pedig már csak annyi van vissza, hogy a collection adatait beletegyük egy ArrayList-be, aminek a tartalma aztán mehet is a felhasználó felé.
Ennyire egyszerű az egész, látható, hogy a Spring Boot ezúttal sem hagyott minket cserben, nagyon egyszerűen és gyorsan hozzá tudunk kapcsolódni egy MongoDB adatbázishoz.